Persian (IR)

ورود / ثبت نام

تبیلیسوبا (جشن روز تفلیس)

 

تبیلیسوبا جشن بزرگداشت تفلیس (روز تفلیس) پایتخت کشور گرجستان است که اکتبر هر سال در این شهر و دیگر شهرهای کشور گرجستان و همچنین در چندین شهر از روسیه و کشورهای اروپای شرقی که اتباع گرجستان در آنجا زندگی می‌کنند برگزار می‌شود. این جشن اولین بار در ۲۸ اکتبر ۱۹۷۹ برگزار شد که پس از آن به یکی از سنت‌های هرساله و جشنواره‌ای در فضای باز شهر تبدیل شد.

مرکز اصلی برگزاری این جشن تفلیس قدیم بوده که هر ساله میزبان جشنواره‌های موسیقی٬ غذا٬ بازی‌های محلی و ورزشی و جشن شادی مردم گرجستان است. در سال‌های اخیر شهرداری تفلیس هماهنگ‌کننده و برگزار کننده اصلی این جشن شده است.
 
تبیلیسوبا (جشن روز تفلیس)
 
 این جشنواره در دوران حاکمیت شوروی و توسط شخص ادوارد شوارنادزه پایه‌ریزی شد که هدف از آن بزرگداشت تاریخ ۱۵۰۰ ساله شهر تفلیس با تکیه بر روحیه‌های ملی‌گرایانه بوده است. از سال ۱۹۹۵ تصمیم گرفته شده این جشن در اولین تعطیلات هفتگی نیمه دوم اکتبر برگزار شود.
 
سرگرمی های بسیار، اجرای برنامه های هنری، موسیقی و رقص محلی با صدای بلند، طعم های مختلف شراب و غذاهای خوشمزه، تنها بخشی از جاذبه های  "روز تفلیس" است.
 
این جشن رنگارنگ ترین و دیدنی ترین فستیوال ملی گرجستان، در تفلیس برگزار خواهد شد و طی این دو روز، خیابان های منطقه "تفلیس قدیم"، زنده تر از همیشه خواهند بود.
 
حضور در چنین فستیوال شاد و رنگارنگی در کنار دیگر دیدنی های گرجستان می تواند تجربه یک سفر پاییزی فوق العاده برای شما باشد.
 

دیدگاه‌ها  

+2 # حامد 1396-06-30 11:37
پارسال که بسیار شاد و باحال بود
0 # فرزام 1396-06-30 15:33
تاریخ دقیقش چندم اکتبر هست ؟
+1 # حامد 1396-06-30 15:40
آخرین شنبه و یک شنبه اکتبر هر سال